Zwrot podatku z Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii

Wiele osób z naszego kraju w ciągu ostatnich lat zdecydowało się na wyjazd do Anglii w poszukiwaniu pracy. To jeden z najczęściej wybieranych kierunków emigracji zarobkowej, dlatego na terenie tego kraju tworzą się polskie osiedla oraz dzielnice. Jeżeli i Ty również pracowałeś tam w ostatnich czterech latach, masz prawo ubiegać się o zwrot podatku z Anglii. Nie jest to prosta procedura, ponieważ wymaga znajomości przepisów oraz regulacji podatkowych obowiązujących na terenie tego kraju, jednak dzięki naszej firmie otrzymasz zwrot podatku z Anglii bez jakichkolwiek problemów oraz komplikacji. Jesteśmy firmą, która świadczy profesjonalną pomoc dla osób pracujących za granicą. Sporządzimy za Ciebie deklarację podatkową, a następnie złożymy ją do odpowiedniego organu podatkowego na terenie UK. Cała procedura przebiega szybko i pozwala uzyskać maksymalny zwrot podatku z Anglii. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają czasu oraz chęci męczyć się ze skomplikowanym systemem podatkowym. To rozwiązanie, dzięki któremu możesz tylko zyskać. Zainteresowała Cię nasza propozycja? Zadzwoń! Razem ustalimy wszystkie szczegóły dotyczące współpracy.

Mimo, że Zjednoczone Królestwo składa się z czterech części (Szkocja, Anglia, Walia, Irlandia Północna), w każdej z nich obowiązuje jednolite prawo podatkowe.

Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii jest okresem od 6. kwietnia jednego roku do 5. kwietnia roku następnego.

Zeznanie podatkowe w UK można składać do 4 lat wstecz.

Każdy kto podejmie pracę w UK powinien postarać się o nadanie numeru podatkowego (National Insurance Number). Nie jest to konieczne, ale posiadanie NIN ułatwia wiele spraw, a głównie rozliczenie podatkowe po zakończeniu pracy. W celu należy umówić się na spotkanie w lokalnym HM Revenue & Customs National Insurance

Warunkiem rozliczenia dochodów w Wielkiej Brytanii jest posiadanie dokumentów podatkowych P45 lub P60 ze wszystkich miejsc pracy!

  • P45 – dokument formatu A5 składający się z trzech stron w kolorze niebieskim wydawany jest z chwilą zakończenia pracy,
  • P60 – dokument formatu A4 w kolorze niebieskim wydawany jest z końcem roku podatkowego.

Tylko takie zeznanie podatkowe, które oparte jest na dokumentach z każdego, choćby najkrótszego kontraktu kończy się sukcesem!
Kwoty wolne od podatku w Wielkiej Brytanii:

Rok podatkowy Kwota wolna[£]
2016/2017 10.600
2014/2015 10.000
2013/2014 9.440
2012/2013 8.105

Proszę pamiętać, że deklarację za rok podatkowy 2012/2013 można składać tylko do 5 kwietnia 2017r. W związku z tym osoby chcące złożyć deklarację za ten rok, prosimy o nieodkładanie rozliczenia na ostatnią chwilę.

Realizacja czeków

Podejmujemy działania związane z realizacją czeków imiennych, a także wnioskujemy o wystawienie nowego czeku, w przypadku czeku przeterminowanego lub błędnie wystawionego