Zwrot podatku

 Wielu osobom pracującym w Holandii przysługuje zwrot podatku. Jest to nadwyżka, która została nadpłacona w formie zaliczki na podatek dochodowy. Taką wartość można odzyskać, jednak wiąże się to ze skomplikowaną procedurą, która polega na wypełnieniu wielu formularzy oraz wniosków, które następnie należy złożyć w odpowiednim organie podatkowym. Zwrot podatku z Holandii wymaga sporego zaangażowania i skrupulatności, jednak dzięki nam uzyskasz go bez większych problemów oraz trudności, ponieważ zajmą się tym specjaliści pracujący w naszej firmie. Od wielu lat świadczymy pomoc w zakresie holenderskiego prawa podatkowego, pomagając uzyskać zwrot podatku w wyjątkowo krótkim terminie. Wszystkim osobom współpracującym z naszą firmą zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie, ponieważ jesteśmy profesjonalistami, dla których liczy się satysfakcja każdego Klienta. Naszą ofertę kierujemy w szczególności do osób zamieszkujących obecnie Gorzów Wielkopolski. Jeżeli chcecie uzyskać zwrot podatku z Holandii za ubiegłe lata, koniecznie skontaktujcie się z nami.

Rok podatkowy w Holandii, to rok kalendarzowy. Zeznanie podatkowe w Holandii można składać do 5 lat wstecz.

Warunkiem rozliczenia dochodów w Holandii jest posiadanie dokumentów podatkowych
JAAROPGAAF, lub SOLARISSPECIFICATIE. 

Do poprawnego opracowania deklaracji podatkowej niezbędne są dokumenty podatkowe ze wszystkich miejsc pracy.

Kwota zwrotu nadpłaty podatku uzależniona jest od dochodów holenderskich i od wielkości zaliczki pobranego podatku. W niektórych przypadkach uzależniona jest również od wysokości dochodów uzyskanych z innych źródeł niż praca w Holandii, np. z Polski.

Wzorem lat poprzednich holenderski Urząd Skarbowy deklaruje się wydać decyzję do pierwszego lipca 2012 roku za rozliczenie dochodów z 2011, ale tylko wtedy gdy deklaracja  wpłynie do urzędu (Belastingdienst ) przed 1 kwietnia 2012 roku.

Patrz AKTUALNOŚCI

TO WARTO WIEDZIEĆ

1. Zameldowanie w Holandii na okres pracy tymczasowej nie jest konieczne, ale jeżeli będziemy tam zameldowani, to ważne jest aby wraz z końcem pracy wymeldować się. Ma to znaczący wpływ na formę i czas rozliczenia, oraz  zwrot podatku.

2. Jeśli konieczne jest  posiadanie w Holandii konta,  to przed  powrotem do Polski należy je zamknąć . Ponieważ trzeba zrobić to osobiście, a po powrocie do Polski formalność ta będzie dość kłopotliwa.