Zwrot podatku z Niemiec

Niemiecki rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Zeznanie podatkowe w Niemczech można składać do 4 lat wstecz.

Warunkiem rozliczenia dochodów w Niemczech jest posiadanie oryginału dokumentu podatkowego Lohnsteuerkarte, Lohnsteuerbescheinigung lub besondere Lohnsteuerbescheinigung. W przypadku zatrudnienia w kilku firmach w danym roku podatkowym niezbędne będą dokumenty podatkowe ze wszystkich miejsc pracy.

Wysokość zwrotu nadpłaty podatku odprowadzonego w Niemczech uzależniona jest od następujących czynników:

-wysokości dochodów uzyskanych w Niemczech i w Polsce w danym roku podatkowym

-wielkości zaliczki pobranego podatku

-przynależności do odpowiedniej klasy podatkowej

-obowiązku podatkowego (nieograniczony lub ograniczony)

Dochody uzyskane na terenie Niemiec podlegają tzw. progresywnej skali podatkowej, przewidującej następujące kwoty zwolnione z opodatkowania:

Rok podatkowy Kwota [€]
2012 8004
2013 8130
2014 8354
2015 8472

Wiele osób wyjeżdżających do Niemiec w celu podjęcia pracy nie jest świadoma, że z tytułu odprowadzanych zaliczek na podatek dochodowy przysługuje zwrot podatku. W ten sposób pozbawiają się możliwości odzyskania sporej kwoty pieniędzy. Jednak wiemy, że Ty nie jesteś taką osobą. Znalazłeś się na naszej stronie, ponieważ chcesz otrzymać zwrot podatku z Niemiec i szukasz rzetelnej firmy, która pomoże Ci w tej skomplikowanej i zbiurokratyzowanej procedurze. Trafiłeś w doskonałe miejsce, ponieważ nasza firma już od wielu lat zajmuje się przygotowywaniem deklaracji podatkowych zgodnie z przepisami regulowanymi przez niemiecki Finanzamt. Jesteśmy skuteczni i zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie. Współpracując z naszą firmą, masz szansę otrzymać zwrot podatku z Niemiec przy minimalnym nakładzie pracy oraz czasu. Wystarczy skontaktować się z nami i ustalić szczegóły – reszta zadań leży już po naszej stronie. Uzyskasz maksymalny zwrot podatku w najkrótszym, możliwym czasie. To rozwiązanie, z którego skorzystało już wielu Polaków pracujących w Niemczech – Ty również możesz dołączyć do tego grona i cieszyć się zwrotem, który może wynieść nawet kilkaset euro.