Zwrot podatku z Niemiec

Każdy kto legalnie pracował, może złożyć deklarację podatkową, by uzyskać zwrot podatku z Niemiec. Warunkiem rozliczenia dochodu w Niemczech jest posiadanie dokumentu podatkowego, który nazywa się Lohnsteuerbescheinigung lub besondere Lohnsteuerbescheinigung. Dokument podatkowy zawiera podstawowe informacje o zatrudnieniu i jest wydawany zawsze po zakończeniu danego roku rozliczeniowego. Znajdują się tam dane osobowe pracodawcy oraz pracownika, takie jak adres, data urodzenia, klasa podatkowa, czy numer identyfikacyjny do celów podatkowych, tzw. steuerliche Identifikationsnummer. Najważniejsza jest jednak obszerna tabelka ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zatrudnienia, m.in. przychody oraz odprowadzone podatki i składki ubezpieczeniowe.

Jeżeli zatrudnienie było w kilku różnych miejscach, to pracownik otrzyma dokument podatkowy od każdego z pracodawców. Wszystkie Lohnsteuerbescheinigung są niezbędne do rozliczenia rocznego. Nie można złożyć deklaracji na podstawie niepełnej dokumentacji podatkowej. Jeśli Klient nie posiada kompletu dokumentów, nasza firma pomaga uzyskać te zaświadczenia od pracodawcy. W przypadku, gdy pracodawca nie chce współpracować i nie wyda duplikatu właściwego dokumentu, jest możliwość przedłożenia w Urzędzie miesięcznych odcinków od wypłaty, tzw. Lohnabrechnung. Jednak to od Urzędników zależy, czy taka niepełna dokumentacja zostanie opracowana i czy będzie wydana pozytywna decyzja podatkowa.

Wysokość zwrotu nadpłaty podatku odprowadzonego w Niemczech w danym roku podatkowym uzależniona jest od wielu czynników, z których najważniejsze to:

  • wysokości dochodu uzyskanego w danym roku podatkowym w Niemczech,
  • klasa podatkowa,
  • obowiązek podatkowy (nieograniczony lub ograniczony),
  • wysokość dochodów uzyskanych w innym kraju np. w Polsce,
  • zaliczka potrąconego w Niemczech podatku.

Jest możliwość odliczania różnych kosztów uzyskania przychodu, o których informujemy po przeanalizowaniu dostarczonej dokumentacji i indywidualnej sytuacji Klienta. Dzięki naszym działaniom zwrot podatku z Niemiec dotrze przelewem bezpośrednio na wskazane przez Klienta konto bankowe. W przypadku, gdy podatnik nie posiada własnego rachunku w banku, jest możliwość otrzymania pieniędzy na konto innej osoby.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.